ניתוחי פנים

מתיחת פנים וצוואר

לאורך השנים נוצרים בפנים עודפי עור, לצד אובדן נפח וצניחה של הרקמות העמוקות. גם בצוואר חלים שינויים רבים הכוללים עודפי וקפלי עור, ריפיון של השרירים ויצירת מיתרים, עודפי שומן היוצרים מראה של צוואר כפול, חוסר הגדרה של גבולות הלסת ועוד. ניתוח מתיחת פנים מטפל בשינויים המתרחשים ברקמות העמוקות ונותן מענה לעודפי העור. מתיחת הצוואר מעניקה תמיכה לרקמות העמוקות שצנחו ומטפלת בעודפי העור והשומן בצוואר.

הניתוח מצעיר את הפנים והצוואר תוך שמירה על מראה טבעי ולא מנותח. יתרה מזאת, מתבצעת הסתרה של הצלקות הניתוחיות בקפלים טבעיים ובקו השיער. הניתוח מחזיר נפח שאבד עם השנים על ידי הרמת הרקמות העמוקות, או על ידי תוספת של נפח בצורת הזרקת שומן עצמי.

לקבלת מראה הרמוני ואחיד, ניתן לשלב עם ניתוח מתיחת הפנים והצוואר גם ניתוחים נוספים, כדוגמת ניתוח עפעפיים או הרמת גבות.

עפעפיים עליונים ותחתונים

עם השנים, נוצרים בעפעפיים עודפי עור היכולים להפריע לשדה הראייה ומקנים מראה עייף ועצוב. פרט לעודפי העור, נוצרים לעיתים גם "שקיות" או בלט של שומן מארובת העין אשר מקנים לעיניים מראה לא אסתטי.

במהלך ניתוח עפעפיים, עודפי העור מורחקים מהעיניים, לצד עודפי השומן הבולטים מהארובה. במידת הצורך, מתבצע חיזוק של הרקמות התומכות בעפעפיים התחתונים. החתכים הניתוחיים יתבצעו בקפלים הטבעיים ובמקומות נסתרים מתחת לקו הריסים, על מנת שהצלקות יהיו כמה שיותר מוסוות. כך תתקבל תוצאה אסתטית, טבעית ורעננה.

הרמת גבות

עם השנים חלה צניחה של הגבות. חלקה הצידי של הגבה מושפע במיוחד, מאחר והוא נתון למשיכה חוזרת מטה על ידי השריר הסוגר של העין, ללא התנגדות של השריר המרים במצח. נפילת הגבות מקנה מראה עייף, עצוב ויכולה אף להשפיע על הראייה. קיימות שיטות שונות לניתוח הרמת גבות בהתאם לבעיה ממנה סובל המטופל. הרמת גבות משולבת פעמים רבות עם ניתוח עפעפיים ומקנה לעיניים מראה רענן וצעיר יותר.

הצמדת אוזניים

בליטה של אפרכסות האוזניים הינו פגם אסתטי שיכול להיות בעל השפעה חברתית ופסיכולוגית על התפתחות הילד. האוזניים אמנם בולטות מהלידה, אך מומלץ להמתין עם ניתוח הצמדת האוזניים עד לסיום הצמיחה של האפרכסות. בניתוח הצמדת אוזניים, האפרכסת מוצמדת לראש, תוך עיצוב מחדש של הסחוסים והסרה של עודף סחוס כשיש בכך צורך. הניתוח מערב את האוזן החיצונית ואינו משפיע על השמיעה.